Holnap rendezik meg a Kárpát-medencei reformátusok legnagyobb zenei ünnepét, a Református énekek hangversenyt a Müpában.
Böszörményi Gergely producer, a Magyar Örökség és Európa Egyesület elnöke az MTI-nek elmondta, a koncertet 2002 óta azzal a céllal szervezik meg minden évben, hogy a reformátusoknak kiadott énekeskönyv zsoltáraiból és énekeiből koncertfelvétel készüljön. A ma már háromszázötven főt számláló Kárpát-medencei Egyesített Református Kórust, karnagyokat a magyar protestáns híveken kívül egyre több világi zenekedvelő és külföldi vendég látogatja. A hangversenyen a közönség több alkalommal együtt énekel a kórussal. Böszörményi Gergely hangsúlyozta, idén négy esperes olvassa fel a különböző bibliai részletek. Az énekek részben egy szólamban szólalnak meg, hogy a gyülekezeti, valamint iskolai énekléshez és tanuláshoz segítségül szolgáljanak, részben pedig több szólamban, hogy a kórusmű-kincs is fennmaradjon az utókornak. Az idei koncerten Csűry István királyhágómelléki református püspök mond áldást.