Ígéretcunamit jelentett be Karácsony Gergely MSZP–Párbeszéd miniszterelnök-jelöltje.
Kunhalmi Ágnes, a párt arcának háza táján, a XVIII. kerületiszocialistáknál semmi sem változott négy év alatt,tevékenységüket továbbra is botrányok kísérik – írta a Pestisracok.hu. Az orgánum két blogot idézve említi, Szaniszló Sándor MSZP-s politikus, aki Kunhalmi bizalmasa, és a külföldi számlákon százmilliókat rejtegető Simon Gábor szekerét is tolta – a Szent István körúton vásárolt lakást, egy évre rá az I. kerületi Széna téren, a Budai vár aljában. A blog Szaniszló vagyonnyilatkozatára hivatkozva arról írt, havi egymilliós jövedelemmel nem tud elszámolni a képviselő. Kilencszázhatvanezer forintos jövedelmet tüntetett fel bérbeadásból, azonban jövedelme nem származhat az ingatlanokból, mivel a lakásai közül az egyikben ő maga, a másikban volt felesége, míg a harmadikban édesapja lakik, akiktől nem kér pénzt.
Miskolcon szétszakadt az MSZP, a törést a DK-val kötött paktum okozta. Az MSZP kongresszusának döntése alapján Borsod-Abaúj-Zemplén megye 1. számú körzetében Debreczeni József a DK színeiben, a szocialisták támogatásával indul, ám ezt zokon vette Fodor Zoltán MSZP-s önkormányzati képviselő, aki indulni akart. A politikus döntött, függetlenként méretteti meg magát és az MSZP-ből is kilép.



