Jövőre Monet-kiállítás nyílik Londonban

A tárlat témája az építészet lesz

Kultúra
  • 2017.06.08. - 14:58

A 2018 áprilisától július végéig tartó Monet & Architecture (Monet és az építészet) című tárlat, amely 1999 óta az első Monet-kiállítás lesz a National Gallery-ben, egyedi szemszögből mutatja be a francia impresszionista festő munkásságát - írta a The Art Newspaper című kulturális hírportál.

 A múzeum 19. századi alkotásokkal foglalkozó kurátora, Chris Riopelle szerint a tárlat különlegessége, hogy a világon elsőként nem Monet tájképfestészetére helyezi a hangsúlyt, hanem annak bemutatására, hogy miként ábrázolta a művész az épített környezetet.

A kiállítás három fő téma köré épül: a velencei csatornák, a londoni hidak és a roueni székesegyház homlokzata. A kiállításra összeválogatott 75 alkotás csaknem harmada magángyűjteményekből érkezik a galériába.

A londoni múzeum 2018-as repertoárjában szerepel továbbá a 19. századi amerikai festő, Thomas Cole munkásságát bemutató tárlat, amely a New York-i Metropolitan Múzeumból érkezik június közepén Londonba.

A brit főváros közönsége ezen kívül Ed Ruscha, Mantegna és Bellini, valamint Lorenzo Lotto alkotásait veheti szemügyre jövőre a National Gallery-ben.

Reklám