A december 4-i határidő lejártával április 4-ig meghosszabbították a nyomozást a Fővárosi Roma Nemzetiségi Önkormányzat által fenntartott szakiskola gazdálkodása miatt, költségvetési csalás gyanújával.
Miután erre később fény derült, a botrány miatt Lakatos László elnök lemondott posztjáról. Csóka János Pál személyében az MSZP roma tagozatának budapesti elnöke lett az új vezető, aki később már támogatásáról biztosította Purebl Balázs iskolaigazgatót, és hitet tett amellett, hogy rendezik az intézmény gazdálkodását.
Állunk minden vizsgálat elé – szögezte le lapunknak nyilatkozva korábban Purebl, aki szerint a pénzügyek körül minden rendben van, a hatósághoz forduló feljelentők csak szeretnék „ellehetetleníteni a működést”. Az igazgató politikai adok-kapoknak tartja az ügyet, és megjegyezte, a történtek dacára, mivel az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Nemzetgazdasági Minisztérium részéről is töretlen a bizalom irántuk, további három, kifejezetten roma fiatalokat célzó képzést is indítottak.



