Jól teljesített az idén is az agrárium

Gazdaság
  • 2015.12.03. - 02:41

Kedvező eredményekkel zárult a 2015-ös év a mezőgazdaságban – közölte a Földművelésügyi Minisztérium.

Kiemelték: rendkívül jól alakult a kalászos gabonák terméseredménye, az állattartás pedig annak ellenére is bővült, hogy a termelői árak szinte egész évben csökkentek. Az őszi búza termésmennyisége emelkedett az előző évhez képest, 1991 óta nem volt olyan magas, mint az idén, hektáronként 2,1 tonna. A kalászos gabonák terméseredménye pedig összességében ötödével volt magasabb, mint az elmúlt öt év átlaga. A minőség is kifogástalan.

Minden állattenyésztési ágazatban nőtt az állomány és a termelés. A szarvasmarhák számának 2011 óta tartó növekedése 2015-ben is folytatódott. Az állomány egy év alatt 29,7 ezerrel gyarapodott. A sertésállomány 2013 decembere óta növekszik, így már tartósan hárommillió feletti, a tyúkállomány 37,8 milliós száma pedig egy év alatt 2,3 millióval nőtt. A foglalkoztatottak száma is nőtt az agráriumban, egy év alatt harmincezerrel fővel, így a számuk 202 ezer.
Reklám