Jócskán meghaladja az exporttöbblet a tavalyit

NGM: Minden eddigi évet túlszárnyalhat a kivitel

Gazdaság
  • 2015.12.10. - 09:20

Az idén január-októberben a kiviteli többlet 6,765 milliárd euró volt és ezzel tíz hónap alatt 491 millióval túllépte a 2014-ben tizenkét hónap alatt elért 6,274 milliárd eurót - jelentette első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Az idén minden eddiginél magasabb, 7,5-8 milliárd euró lehet a külkereskedelmi többlet - mondta Marczinkó Zoltán István.

szállítás logisztika export lead
A kivitelt támogathatja a kissé élénkebb európai növekedés és egyes ágazatokban a kapacitások további felfutása, azonban az idei növekedéshez képest az ipari termelés kilátásaival összhangban lassulásra lehet számítani - vélekedett Suppan Gergely.
Reklám