Jó reggelt, Aleppó!

Újraindult a civilek kimenekítése a városból

Külföld
  • 2016.12.21. - 15:44

Szíriai menekültek hozták létre azt a rádiót, amelyik nem a háborús övezetből tudósít, hanem a háborús övezetnek szolgáltat műsort. A hírek mellett humoros és beszélgetős műsorokat is sugároznak, abban bíznak, hogy képesek reményt adni a rettenetes körülmények között élő hallgatóknak.  

sami bbc
Egynapos szünet után szerdán folytatódott a polgári személyek kimenekítése az észak-szíriai Aleppóból - közölte egy ENSZ-hivatalnok. 
Egy hatvan autóbuszból álló menetoszlop a csikorgó hidegben várakozott a beékelődést elhagyni kívánó polgári lakosokkal, amikor az evakuálási megállapodás váratlan akadályba ütközött. "A buszok ismét haladnak Aleppó keleti részéből. Reméljük, nem lesz újabb fennakadás, és az embereket biztonságban kimenekíthetjük" - közölte egy ENSZ-illetékes szerdán a Reuters hírügynökséggel. 

A damaszkuszi kormány szövetségese, a Hezbollah libanoni síita szervezet katonai hírszolgálata is megerősítette szerdán, hogy sikerült megoldani az Aleppó lázadók kezén lévő negyedeiből és két, a felkelők által ostromlott faluból az evakuálást akadályozó akadályt. A jelentés szerint a kimenekítés néhány óra múlva befejeződik.

Egy nevének elhallgatását kérő katonai illetékes szerint a kimenekítés azért szünetelt, mert össze kellett hangolni az Aleppóból, illetve az Idlíb tartománybeli Kefraja és al-Fúá síita falvakból induló járatokat. A kimenekítés már a hét végén is akadozott a kormánypárti két településnek a kimenekítésre vonatkozó nézetkülönbségei miatt. A SANA hivatalos hírügynökség szerint négy autóbusz és sebesülteket szállító két mentőautó hajtott ki szerda délután al-Fuából és Kefrajából. A katonai illetékes szerint az aleppói evakuálás elvben szerdán befejeződik.

Reklám