Jelentősen nőtt a termelés a győri Audinál

Gazdaság
  • 2015.07.31. - 01:21

Eddigi legnagyobb termelési értékét érte el az idei első félévben az Audi Hungaria Motor Kft.

Az év első felében egymillió-hatvanhétezer-ötszázhuszonöt motort gyártottak, 1289-cel többet mint tavaly ugyanebben az időszakban. Az első hat hónapban összesen 84 888 autó gördült le a gyártósorról, ami 18 284-gyel haladta meg a tavalyi volument – közölte tegnap az autógyártó. A cég féléves árbevétele 4,147 milliárd euró volt, 435 millió euróval haladva meg a tavalyit.

A tegnap az Audi ingolstadti központjába látogató Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a cég elnökével, Rupert Stadlerrel folytatott megbeszélése után a távirati irodának elmondta: több új fejlesztés és beruházás révén tovább erősödhet Magyarország és az Audi szövetsége. A győri üzem gyártókapacitásának bővítéséről folynak a tárgyalások.
Reklám