Az irányítástechnikai berendezés meghibásodása miatt leállították a Paksi Atomerőmű 1. blokkját csütörtök reggel.
A hatóság közlése szerint az eset a védelmi rendszerek automatikus működését nem igényelte, a blokk biztonsága nem volt és nincs veszélyeztetve. A reaktor jelenlegi, a nukleáris biztonsági szabályok szerint beállított üzemállapota időkorlátozás nélkül fenntartható, a javítás elvégezhető. A szakemberek dolgoznak a hiba pontos behatárolásán és elhárításán.
A blokkot a hiba feltárását és kijavítását követően az OAH hatósági felügyelete mellett fogják újraindítani.



