A Néprajzi Múzeumnál és a Szépművészeti Múzeumnál elvégzett ellenőrzéseken több szabálytalanságot tárt fel az Állami Számvevőszék.
A testület tegnapi közleménye szerint egyik múzeum sem épített ki megfelelő védelmet a korrupciós veszélyekkel szemben, és gazdálkodásukban nem támasztották alá mérhető célok a közpénzfelhasználás eredményességét. Emellett számos további szempontból hiányosságokat mutatott ki a testület, amely mindkét múzeum főigazgatójának egyaránt nyolc javaslatot fogalmazott meg.



