Januártól már csak az új húszezresekkel lehet fizetni

A régebbi típusú bankjegyek a postákon és a bankokban még három évig válthatóak be

Gazdaság
  • 2017.11.06. - 16:14

Év végéig érvényesek a régi húszezer forintosok, január elsejétől már csak a 2015. decembertől forgalomba hozott, korszerűbb bankjegyekkel lehet fizetni - közölte honlapján a Magyar Nemzeti Bank (MNB) hétfőn. 

A jegybank tájékoztatása szerint a bevonási határnapig, december 31-ig be nem cserélt régi bankjegyek sem vesztik el értéküket, mivel minden bank- és postafiókban további három évig, a jegybankban pedig 2037. december 31-ig díjmentesen válthatók át azonos címletű fizetőeszközre.

A húszezer forintos bankjegyek 95 százaléka október végéig már kicserélődött - írták. 

A forint bankjegyekkel kapcsolatos változásokról az MNB honlapjának bankjegy és érme oldalán lehet tájékozódni (https://www.mnb.hu/bankjegy-es-erme).

Reklám