Jane Haining embermentőről nyílt kiállítás

A Holokauszt Emlékközpont tárlata az ír mártír tevékenységét mutatja be

Kultúra
  • 2017.10.25. - 19:12

Jane Haining, a budapesti skót misszió internátusa mártír sorsú vezetőjének embermentő tevékenységét mutatja be a budapesti Holokauszt Dokumentációs Központban (HDK) szerdán nyílt időszaki kiállítás.

iain
Iain Lindsay, az Egyesült Királyság magyarországi nagykövete beszédet mond a Sorsközösség - Jane Haining élete című ideiglenes kiállítás megnyitóján MTI Fotó: Koszticsák Szilárd
Latorcai Csaba, a Miniszterelnökség kiemelt társadalmi ügyekért felelős helyettes államtitkára köszöntőjében kiemelte: Jane Haining nem készült sem hősnek, sem mártírnak, de életét a "segítő szeretet hatotta át".

 

Magyarország 1944-es német megszállása után nem engedelmeskedett az utasításnak, nem tért vissza hazájába, mert kötelességének tekintette, hogy a válságos pillanatokban a rábízottak mellett legyen.

Iain Lindsay, az Egyesült Királyság budapesti nagykövete elmondta, skót származása miatt különös örömmel tölti el ez a kiállítás, hiszen Jane Haining az egyetlen skót embermentő.

Reklám