Jeruzsálembe utazott hétfőn Orbán Viktor miniszterelnök - tudatta Havasi Bertalan, a kormányfő sajtófőnöke.

A magyar delegációban Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter és Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter is részt vesz.
A magyar miniszterelnök eredetileg a V4-ek és Izrael csúcstalálkozójára utazott, azonban hétfőn délelőtt érkezett a hír, hogy az összejövetel elmarad, azonban a tervezett kétoldalú egyeztetéseket megtartják, így Orbán Viktor miniszterelnök találkozni fog Benjámin Netanjahu izraeli kormányfővel.



