Ismét a dzsessz fővárosává válik az idén Kecskemét

Tíz országból érkeznek fellépők

Kultúra
  • 2018.08.01. - 03:03

Európa tíz országának kilencven zenésze lép színpadra az augusztus 2. és 5. között megrendezendő kecskeméti Jazzfőváros szabadtéri családi fesztiválon. A fesztivál szervezőinek közlése szerint három színpadon hallható lesz a klasszikus dzsessz minden ága.

A fellépők között lesz a Norwegian Jazz Kings, a házigazda Bohém Ragtime Jazz Band, a trombitás Herbert Christ vezette Echoes of New Orleans német–angol–francia együttes, a pozsonyi Bratislava Hot Serenaders, a How About Rita? nevű, tapasztalt holland zenészekből álló kvartett, a Coquette Jazz Band zenekar, a norvég zongorista, Morten Gunnar Larsen, az olasz Luca Filastro zongorista és zeneszerző, a francia dobos, Guillaume Nouaux, valamint Szalóky Béla, Korb Attila és Gyárfás István mellett a Mojo Workings is. Ismét megrendezik a futóversenyt, de lesznek történeti előadások és tánctanfolyamok is.
Reklám