A szervezők szerint legalább tízezren gyűltek össze szombaton a pesti alsó rakparton, a Szabadság hídnál meghirdetett találkozón, hogy részt vegyenek az I Bike Budapest elnevezésű közös programon, amelynek elsősorban a biciklizés népszerűsítése volt a célja.

A Magyar Kerékpáros Klub által jegyzett esemény ugyanakkor kiállt a sportágat kedvelőket érintő, már korábban elkezdett fővárosi fejlesztések folytatása mellett is. Az előre bejelentett felvonulás néhány órája alatt a rendőrség jelentősen korlátozta a forgalmat a belvárosban, lezárta egyebek mellett az Andrássy utat és a Bajcsy-Zsilinszky utat, valamint több hidat is. A demonstráció végállomása a Margitsziget volt, ahol a megmozdulás zárásaként kerékpárjaikat magasba emelték a résztvevők.



