Egyik tanú sem tudott alibit igazolni a hűtlen kezeléssel vádolt egykori VII. kerületi MSZP-s polgármesternek, Hunvald Györgynek a perújítás révén megismételt büntetőeljárás szerdai tárgyalásán.
Illetve ez így nem igaz, a tanúnak annyit mégis sikerült felidéznie a tizenkét éve megkötött szerződésekről, hogy a tanácsadókat a polgármesteri kabinetben közvetlenül Hunvald György kérte fel, ám a szerződéseket már a személyügyi vezető kötötte meg. A formát illetően tehát ő döntött, kit alkalmaztak megbízásos szerződéssel, és kit munkaviszonyban – állította a tanú. Igen ám, csakhogy 2011-ben, amikor az aljegyzőt tanúként meghallgatták, éppen az ellenkezőjét állította, azt, hogy Hunvald döntött ebben a kérdésben, a személyügyis ennek alapján kötött szerződést. Ennek a körülménynek egy hűtlen kezelés vádjával folyó büntetőeljárásban igen nagy a jelentősége. Az ügyész meg is jegyezte, ha valaki nem emlékszik semmire, azt nem lehet szembesíteni sem senkivel.
Egy másik tanú sem tudott Hunvaldnak megdönthetetlen alibit igazolni a hűtlen kezelés vádja alól, jelesül egy közbeszerzési cég vezérigazgatója. A VII. kerületi önkormányzat egy energetikai önkormányzati társulás egyik tagjaként – ennek vezetője Hunvald volt – 2008-ban közbeszerzés keretében szerezte be a gázt az önkormányzati intézmények számára, s a polgármester azt szerette volna, ha a remélt olcsóbb gázból a lakosság is részesül. Erről tárgyalt a közbeszerzést bonyolító vezérigazgatóval, aki tegnap ezt tanúként is megerősítette. Hunvald egy lakossági ügyfélszolgálatot akart felállítani, amelynek vezetésével egy másik tanácsadót bízott meg, a pénzügyi bizottság SZDSZ-es elnökének barátját, akinek fizettek is. Annak ellenére, hogy a közbeszerzés eredménytelen volt, az iroda létre sem jött, s így a tanácsadó sem csinált semmit.



