A svájci szövetségi bíróság elutasította Horvátország kérelmét, hogy helyezze hatályon kívül a genfi Nemzetközi Kereskedelmi Jogi Bizottság (UNCITRAL) Ivo Sanader volt horvát kormányfő korrupciós ügyében hozott döntését és Zágrábra nézve kedvezőtlen határozatát – közölte az N1 horvát hírcsatorna tegnap.
A bíróság kétszázezer svájci frank, azaz 53 millió forintnyi bírósági költség megfizetésére, valamint a másik fél, jelen esetben a Mol Nyrt. költségeinek megtérítésére – ami további 250 ezer svájci frank, azaz 66 millió forintnyi összeg – kötelezte a horvát államot – adta hírül a távirati iroda. Horvátország még februárban fordult a svájci szövetségi bírósághoz jogorvoslatért. Zágráb felmentést kért a döntőbírósági perilleték kifizetése alól is, amíg nem születik végleges határozat. A magyar sajtó elsőként közölte a hírt, hogy Horvátországnak több mint harmincmillió dollárjába került a döntőbírósági eljárás a Mol–INA-ügyben. A horvát kormány még 2014 elején fordult nemzetközi döntőbírósághoz. Álláspontjuk szerint a Mol korrupció révén szerezte meg az INA irányítását, elmaradtak a horvát olajfinomítókban a Mol-befektetései, és a magyar befektető megsértette a kereskedelmi társaságokra vonatkozó horvát törvényeket.