Péntektől vasárnapig nyolcvannégy határsértőt tartóztattak fel az ország területén a rendőrök – közölte tegnap az Országos Rendőr-főkapitányság. Pénteken tíz, szombaton tizenhat, vasárnap tizennyolc jogellenesen az ország területén tartózkodó külföldit tartóztattak fel, állítottak elő és kísértek át az ideiglenes biztonsági határzáron az egyenruhások a déli határnál.

A román és ukrán határszakaszon összesen negyven migránst fogtak el. A múlt héten az ország területén százötvenhat migránst tartóztattak fel a rendőrök. A megelőző héten, azaz július 10-től 16-ig ez a szám százharmincnyolc volt. A román és ukrán határszakaszon összesen negyvenhárom migránst fogtak el a múlt héten – derül ki a rendőrségi összesítésből.
Kapcsolódó hír, hogy a szentesi MH 37. II. Rákóczi Ferenc Műszaki Ezred katonáinak felmérése alapján a déli határon szolgáló osztrák műszaki kontingens katonái a közelmúltban felújították a Bács-Kiskun megyei Katymár község egyik, a határhoz közeli útját. A munkálatokat a lakossági bejelentések után végezték el a katonák. A karbantartás azért volt szükséges, mert a település közelében szolgálatot teljesítő honvédek a gépjárműves járőrözési feladataik során a korábban megszokottnál sokkal gyakrabban használják a község útjait.
Elbúcsúztatták tegnap Budapesten a macedón–görög, illetve a szerb–bolgár határ megerősítésére kiutazó magyar kontingensek tagjait, összesen negyvenöt rendőrt.



