Hazánk a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) Fejlesztéstámogatási Bizottságának (DAC) tagjává válhat - közölte Mikola István.
A Külgazdasági és Külügyminisztérium biztonságpolitikai és nemzetközi együttműködésért felelős államtitkára úgy fogalmazott: az elmúlt két napban folytatott megbeszélések alapján decemberben kaphatjuk meg a tagságot. Az államtitkár hangsúlyozta: a világon számos krízishelyzet van, ezek megoldása csak globális megközelítéssel lehetséges, s azokat a forrásokat, tudástőkét, amelyeket Magyarország eddig is használt, a jövőben hatékonyabban tudná érvényesíteni az együttműködés keretében. Ráadásul Magyarország bekapcsolódna a fenntartható fejlesztési célok megvalósításának globális folyamatába - jelentette ki a politikus. Mikola emlékeztetett rá, hogy a fejlesztéskoordináló szervezetnek a visegrádi négyek közül egyedül hazánk nem tagja. Karen Jorgensen, az OECD DAC delegációjának vezetője hangsúlyozta: Magyarország jól képviseli a fejlesztéspolitika ügyét, és ezt örömmel látnák a DAC-ban.