Felvidéki kiránduláson vett részt a Don Bosco Katolikus Általános Iskola hetedik évfolyama a Határtalanul! pályázat keretében. Losoncon meglátogatta a Kármán József iskolát, ahová magyar gyerekek járnak, és ismerkedett a felvidéki oktatás helyzetével.

A Madách-kastélyban Az ember tragédiája című műről szóló tárlatot, a füleki várban pedig a terület élővilágát és a vár történetét bemutató kiállítást tekintette meg. A diákok Gömör vármegyében az osgyáni Luzsinszky-kastélyt is útba ejtették, amely romos állapota ellenére megejtően szép látványt nyújt. Sajógömörben a diákok felkeresték Mátyás király szobrát, amelyet az urakat megkapáltató uralkodó látogatásának tiszteletére emeltek. A túra szép állomása volt a Dobsinai-jégbarlang három szintből álló természeti képződményének megtekintése, amelyet a jégbe fúrt folyosókon való barangolás tett izgalmas kalanddá. A diákok utazásának utolsó állomása Kassa volt, ahol a dómban megkoszorúzták II. Rákóczi Ferenc sírját, és a tiszteletére elénekelték a Himnuszt.



