A mai Románia területén a 19–20. században talált csaknem ezer ókori és középkori arany- és ezüstkincset bemutató kiállítás nyílik a szegedi Fekete házban jövő szerdán.
A tegnapi sajtóbejáráson a távirati iroda tudósítása szerint elhangzott, hogy a tárlat kiemelt darabjai a pietroasai kincs részei. A Móra Ferenc Múzeumban mától látogatható a dinoszauruszkiállítás, amelyen eredeti fosszíliákat, valós méretű csontváz- és állatrekonstrukciókat mutatnak be. A Reök-palotában pedig már megnyílt Virgilius Moldovan román származású kortárs szobrászművész tárlata. A Bécsben élő alkotó teljesen radikális felfogással, a szépségkánonokat felülírva ábrázolja az emberi testet.



