Kakehi Csiszako idősebb férfiakat csábított el és mérgezett meg, az életbiztosítás millióit pedig zsebre tette. Az egyik áldozat a nő férje volt, a sajtó által „fekete özvegyként” emlegetett nőt kötél általi halálra ítélték.
A nő ciánt használt a gyilkosságokhoz. Védője arra hivatkozott, hogy Kakehi nem beszámítható, mert a hetven éves nő demenciától szenved, a bíró azonban nem fogadta el az indoklást, és felelősnek nyilvánítottta a sorozatgyilkost a tetteiért. A ciánt legalább két szeretőjének a szervezetében kimutatták, de a méregből a nő kiotói otthonában is találtak maradványokat. Kakehi a pere kezdetén nem volt hajlandó nyilatkozni, de 2013-ban beismerte negyedik férjének meggyilkolását, ekkor arra hivatkozott, hogy a férfi más nőkre milliókat vert el, vele azonban szűkmarkú volt. A fekete özvegy korábban közölte a bírósággal: készen áll rá, hogy felakasszák.
Az ítélet ellen a nő védői fellebbeztek.



