A Magyar Nemzettel megkötött peren kívüli egyezséggel indokolta Gyurcsány Ferenc, hogy interjút adhatott a korábban jobboldali napilapnak, amellyel számos ügyben állt perben-haragban.
Az a rendszer, amiben lapjuk tulajdonosa részt vett – vágott rendet a múltban –, a bűnre épült, amit önök kiszolgáltak, egészen addig, amíg össze nem veszett Orbán Viktor és Simicska Lajos. A DK elnöke szerint az ő kormányzása alatt csak rendszerhibák voltak, de a jelenlegi rendszernek maga a bűn a működtető eleme. Gyurcsány 2006-ról is beszélt, azt mondta, az egy kormány elleni, jól felépített puccskísérlet volt, ami a Fidesz mai vezetőinek közvetlen szervezésével és részvételével történt. Azt is állította, konkrét tudomása volt arról, hogy a Fidesz vezetői szervezték az erőszakos megmozdulásokat.



