Gyanússá váltak az oroszok levett mintái

Dopping

Sport
  • 2016.12.24. - 03:32

Fegyelmi eljárást indított huszonnyolc orosz sportoló ellen a Nemzetközi Olimpiai Bizottság a 2014-es szocsi téli olimpián végzett doppingvizsgálatokkal összefüggésben.

A NOB – amely jelezte, hogy nem pozitív esetekről van szó, de a leadott mintákat manipulálhatták – december 9-én jelentette be, hogy az összes orosz sportoló négy éve a londoni olimpián adott doppingmintáját újraelemzi, továbbá ismételten megvizsgál a szocsi téli játékokon orosz versenyzőkön elvégzett 254 doppingtesztet.

A lépésre annak nyomán került sor, hogy az oroszországi doppingbotrányról nyilvánosságra hozták Richard McLaren részletes jelentését, amelynek első felét még a riói olimpia előtt, júliusban tette publikussá a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA). Az megállapította, hogy Oroszországban 2011 és 2015 között harminc sportágban 643 esetben alkalmazták a pozitív teszteredmények leplezését szolgáló rendszert.
Reklám