Felháborítónak nevezte a Földművelésügyi Minisztérium parlamenti államtitkára az ENSZ Egészségügyi Világszervezet (WHO) vörös húsokról készült jelentését. Nagy István elmondta: szomorú, hogy egy ekkora szervezet beleavatkozik bizonyos piaci folyamatokba. A szakmai szervezetek szerint pedig a fogyasztók elijesztésével a termelők is ellehetetlenülnek, s ez jelentősen rontja az ágazat gazdasági helyzetét.




