Májusban visszatérhet a ringbe Tyson Fury korábbi nehézsúlyú profi világbajnok, aki tavaly októberben mondott le a Boksz Világszövetség (WBA) és a Boksz Világszervezet (WBO) övéről.
A brit öklöző 2015 novemberében nagy szenzációt keltve legyőzte Volodimir Klicskót, s elhódította címeit, ám ezt követően mentális problémákkal küzdött, s kétszer is lemondta a visszavágót. Később kiderült, hogy egy ellenőrzés során kokaint találtak a mintájában, a brit profi bokszért felelős szervezet (BBBC) pedig - aznap, amikor lemondott címeiről - felfüggesztette versenyzési jogát. Fury tavaly ősszel egy interjúban vallotta be, hogy mániás depresszióval küzd, ezért fogyaszt alkoholt és kábítószert, ugyanakkor - állítása szerint - teljesítményfokozót sosem használt.
A 28 éves sportoló kedden Twitter-oldalára váratlanul azt írta ki, hogy május 13-án ismét bokszolni fog. Mint jelezte, ellenfele még nem ismert, részletekkel pedig később szolgál. A meccsel kapcsolatban ugyanakkor nem is feltétlenül az ellenfél és a helyszín a legnagyobb kérdés, ugyanis Fury felfüggesztése jelenleg is érvényben van, ráadásul még doppingügye sem zárult le. A bokszoló 2015 februárjában adott mintájában nandrolon nyomaira bukkantak, s az ezzel kapcsolatos eljárás még nem ért véget.



