Várhatóan 48 órán belül elhagyja Szaúd-Arábiát és Franciaországba utazik Szaad Haríri libanoni kormányfő, mielőtt Bejrútba repülne, hogy hivatalosan benyújtsa lemondását - közölte csütörtökön egy, a miniszterelnökhöz közeli forrás.
Haríri, aki november 4-én Szaúd-Arábiából közvetített tévéadásban jelentette be, hogy leköszön tisztségéről, azóta nem tért vissza hazájába.
Emmanuel Macron francia államfő szerdán egy közleményben bejelentette, hogy meghívta Franciaországba Harírit, miután telefonon beszélt vele és Mohamed bin Szalmán szaúdi trónörökössel.
A meghívás néhány napra szól, nem jelenti azt, hogy az emigrációba vonulás lehetőségét ajánlották volna fel neki.
Az említett forrás szerint Haríri várhatóan családjával együtt utazik Franciaországba.



