Folytatódik az Orbán-kormány vajdasági gazdaságfejlesztési programja

Megnövelt keretből gazdálkodhatnak

Gazdaság
  • 2018.07.02. - 01:11

A jövő évtől újabb négyesztendős ciklus kezdődik a magyar kormány vajdasági gazdaságfejlesztési programjában, amelynek pénzügyi háttere megközelíti a 2016–2018-as program keretének dupláját – hangsúlyozta Pásztor István, a Vajdasági Magyar Szövetség VMSZ) elnöke szombaton.

Folytatódnak a mezőgazdasági és házvásárlási pályázatok, de idegenforgalmi beruházások is indulnak. Utóbbi alapját a még készülő vajdasági magyar turizmusfejlesztési stratégia jelenti. A magyar kormány és a VMSZ közös vajdasági gazdaságfejlesztési programjára Budapest eleinte ötvenmilliárd forintot szánt, később megnövelték a keretet, így a hitelek és a vissza nem térítendő támogatások összege meghaladja a 65 milliárd forintot.
Reklám