Film készül Sánta Ferenc novellájából

Kultúra
  • 2017.03.08. - 00:36

A Téli virágzás című Sánta Ferenc-novellából készítenek filmet a Médiatanács támogatásával, a Pápa Városi Televízió, a Forrás Film és a Soproni Petőfi Színház együttműködésében.

Az Erdélyben rögzített jelenetek után most a Veszprém megyei Magyarpolányban dolgozik a stáb – tájékoztatta a távirati irodát tegnap az alkotás producere, Pataki András, a Soproni Petőfi Színház igazgatója. A mintegy félórás filmben szerepel Eperjes Károly, Molnár Anikó – a teátrum művésze – és három erdélyi gyermek, az írót Szélyes Ferenc alakítja. Az alkotás dramaturgja Ozsda Erika, rendezője és forgatókönyvírója Bozsogi János.

A Téli virágzás című novella Sánta Ferenc Az Isten a szekéren című kötetében jelent meg, és egy múlt század harmincas éveiben élő, szegény sorsú székely családról szól. A történet szerint a családfőnek eltörik a lába, lázasan fekszik az ágyban, helyét tízéves gyermeke veszi át, akit a farkasordító télben elküldenek az erdőbe tűzifáért. A gyerek kimegy, közben talál egy fagyásközeli állapotban levő kismadarat, amelyet a fa helyett hazavisz. Arra számít, hogy ezért verést kap, ezzel szemben a kismadár derűt, jókedvet, igazi emberi melegséget visz a családba. A közmédia várhatóan az idén nyáron mutatja be a kisjátékfilmet. Pataki András azt is elmondta: a hosszú távú terveik között szerepel, hogy nyolcvanperces filmet készítenek Sánta Ferenc kötetének többi novellájából, amihez a kisjátékfilm kellő alapot ad. A fentebb említett együttműködésnek köszönhetően az elmúlt években a Csonka délibáb és a Képtelen történet című alkotásokban játszhattak a soproni színészek, ezeket az alkotásokat a közmédia is műsorra tűzte – emlékeztetett a direktor.
Reklám