Magyarországi településekről és a határon túlról összesen háromszáz fiatal vett részt tegnap a gyermekek világnapja alkalmából rendezett ötödik Gyermek- és Ifjúsági Országgyűlésen, az Országházban.

A vendégeket a rendezvény házigazdája, Kövér László, az Országgyűlés elnöke, Rétvári Bence parlamenti államtitkár (középen áll), valamint Edvi Péter, a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat elnöke fogadta. A diákok kérdései és javaslatai egyebek mellett az oktatás, a környezetvédelem, az iskolai közétkeztetés és a sportolási lehetőségek témáit érintették.



