Festményeket raboltak el Veronában

Egyebek mellett tintoretto- és Rubens-műveket vittek magukkal a tettesek

Krónika
  • 2015.11.21. - 01:25

Fegyveres rablók fosztották ki a veronai Museo Civico di Castelvecchio városi múzeumot csütörtökön este.

A becslések szerint tíz-tizenöt millió eurót érő festményeket vittek magukkal – közölte az Ansa olasz hírügynökség. A három álarcos közvetlenül a zárás előtt, de még a riasztóberendezés bekapcsolását megelőzően rontott az épületbe. Ketten ártalmatlanná tették a bejáratnál álló biztonsági őrt, majd kényszerítették, hogy vezesse őket a kiállítótermekbe. Harmadik társuk ragasztószalaggal megkötözte és szemmel tartotta a pénztárosnőt.

Összesen tizenöt festményt raboltak el, köztük öt Tintorettót, valamint Rubens, Pisanello, Bellini, Caroto, Giovanni Francesco Caroto, Hans de Jode és Giovanni Benini alkotásait. A képek közül tizenegy remekműnek számít. Flavio Tosi, Verona polgármestere szerint a rablást megrendelésre követhették el, a tettesek profik, és ismerik a múzeumot, hiszen „tudták, honnan, mit kell leemelniük”. A rablók, akik a jelek szerint külföl­diek lehetnek, a biztonsági őr autójával menekültek el, s a múzeum legértékesebb darabjait vitték magukkal.
Reklám