Feltörték jobbikos politikusok irodáit

A Belügyminisztérium szerint a helyszíni szemle alapján nem törték fel az irodákat

Belföld
  • 2017.01.09. - 15:37

 A Jobbik három irodáját nyitva találták az Országgyűlés Irodaházában, ezek egyikét felfeszítették - közölte Jakab Péter, az ellenzéki párt szóvivője hétfőn Budapesten. A helyszíni szemle során a szakértők nem találtak feszítési nyomokat, az ügyben további vizsgálatok várhatóak, a tanúkihallgatások folyamatban vannak.

A politikus tájékoztatása szerint délelőtt vették észre, hogy három iroda ajtaja nyitva van, Mirkóczki Ádámén pedig olyan nyomok voltak, arra utal, hogy feltörték. Hozzátette: szóvivőtársa a parlament nemzetbiztonsági, továbbá honvédelmi és rendészeti bizottságának tagja, aki minősített adatokat is kezel, így államtitkok is veszélybe kerülhettek.
Jakab Péter szerint az elkövetők nem anyagi javakat, hanem adatokat, dokumentumokat akartak elsajátítani, értéktárgyak nem hiányoznak.
Azt is jelezte, az ügyben a rendőrség és az Alkotmányvédelmi Hivatal folytat eljárást. A hatóságoktól azt várják, hogy határozza meg az elkövetőket és a megrendelőket, derítse ki az indítékokat - mondta a szóvivő, aki a párt politikai ellenfeleinek azt üzente, felejtsék el a "maffiamódszereket", és küzdjenek "férfihoz illő módon". Felvetette, hogy meddig lehet még süllyedni a támadássorozatban, amelynek szerinte része Vona Gábor pártelnök és Volner János frakcióvezető megfigyelése, lejáratása.
Kérdésre azt is elmondta, hogy az irodák az épület egy kieső részén vannak, a terület nincs bekamerázva.

A helyszíni szemle alapján nem törték fel az irodákat

A helyszíni szemle elsődleges megállapításai szerint nem volt nyoma erőszakos felfeszítésnek a Jobbik irodáin a képviselői irodaházban - tudatta hétfői közleményében a Belügyminisztérium (BM).

A BM közlése szerint az Országgyűlési Őrség ügyeletvezetője hétfőn 12 óra 2 perckor jelezte a Budapesti Rendőr-főkapitányság Tevékenység-irányítási Központjának, hogy az országgyűlési irodaház negyedik emeletén három iroda ajtaján feszítési nyomokat látott a Jobbik Magyarországért Mozgalom egyik önkormányzati képviselője.

A rendőrség helyszíni szemlét, tanúkutatást, adatgyűjtést végzett. "A helyszíni szemle elsődleges megállapításai szerint két iroda ajtaján a természetes használatból, elhasználódásból, és nem erőszakos feszítésből származó sérülések láthatóak. A harmadik zárszerkezeten klasszikus feszítési nyom szintén nem volt" - írta a BM, hozzátéve: az esetleges idegen behatolás megerősítésére vagy kizárására még szakértői vizsgálatra lesz szükség.

A rendőrség mindhárom iroda zárszerkezetét lefoglalta. Az irodákban kutatási nyomok nincsenek, azokból a jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint semmi nem tűnt el. A rendőrség vizsgálja, hogy az irodákban elhelyezett számítástechnikai eszközöket arra illetéktelen használta-e. A szakértői vizsgálatok, tanúmeghallgatások folyamatban vannak - tudatták.

A BM közleménye szerint az érintett irodákból egyet Mirkóczki Ádám (Jobbik) is használ, akit a honvédelmi és rendészeti bizottság, valamint nemzetbiztonsági bizottság tagjaként nemzetbiztonsági védelem illet meg. Hozzátették: "a nemzetbiztonsági védelmet az Alkotmányvédelmi Hivatal nem a nyilvánosság előtt, és nem nyílt megjelenéssel biztosítja".

Előzőleg Jakab Péter, a Jobbik szóvivője sajtótájékoztatón számolt be arról, hogy három irodájukat nyitva találták az Országgyűlés Irodaházában, ezek egyikét felfeszítették. Közölte: délelőtt vették észre, hogy három iroda ajtaja nyitva van, Mirkóczki Ádámén pedig olyan nyomok voltak, amelyek arra utaltak, hogy az irodát feltörték.


Reklám