Az észak-karolinai Alexander megyében a hétvégén nyoma veszett egy féltonnás szobornak, amely egy csirkét ábrázolt. A betoncsirkét valószínűleg vasárnapra virradóra vitték el a tolvajok.
Az alexander megyei seriffhivatal közleménye szerint a szobor mintegy ezer fontot nyom – ez körülbelül 450 kilónak felel meg –, az értékét pedig 1100 dollárra, azaz körülbelül 350 ezer forintra becsülik. A betonból készült alkotás tulajdonosa a megyei nyilvántartás szerint Pete Gilleland, aki egyelőre nem válaszolt a sajtó kérdéseire – így egyelőre az is homályban marad, hogy vajon miért tart valaki egy féltonnás betoncsirkét az udvarán.



