Jól alakul az év a balatoni hajózás szempontjából: a Balatoni Hajózási Zrt. (Bahart) vezetése szerint ezen a hétvégén éri el a kompok és személyhajók látogatószáma a félmilliót.
A Balatonhoz kapcsolódik, hogy Nagy István, a Földművelésügyi Minisztérium parlamenti államtitkára a Balatonfüredi borhetek megnyitó ünnepségén, hétfőn bejelentette: negyvenmilliárd forintos forrás áll rendelkezésre a borágazat fejlesztésére. A kormány megduplázta a jelenlegi európai uniós költségvetési ciklus vidékfejlesztési programjának keretében eredetileg előirányozott húszmilliárdot – tette hozzá az államtitkár. Várakozások szerint a borágazat ilyen összeggel történő fejlesztése nemcsak maga az ipar, de az egész balatoni turizmus fellendítésében is segíthet.



