A vádiratot is kifogásolva mentette fel a táblabíróság Juhász Ferenc egykori honvédelmi minisztert és volt államtitkárát, Fapál Lászlót.

Harmadfokon jogerősen felmentette tegnap a Fővárosi Ítélőtábla a hűtlen kezelés vádja alól Juhász Ferencet, a Gyurcsány-kormány honvédelmi miniszterét, illetve a tárca volt államtitkárát, Fapál Lászlót. A vád szerint tíz éve Juhász a vagyonkezelési szabályokat megszegve engedélyezte, hogy Fapál megvásárolhassa bérelt lakását, az exállamtitkár felbujtóként szerepelt az ügyben.
Megírtuk, 2014 februárjában az elsőfokú bíróság ugyancsak felmentette a vádlottakat, a fellebbezések után a Fővárosi Törvényszék azonban felfüggesztett szabadságvesztéssel sújtotta őket, Juhászra pénzbüntetést is kiszabott. Az ítélőtábla tegnapi indokolásában elhangzott, a testület az első fokon eljáró bíróság megállapításaival ért egyet, mondván, a Fővárosi Törvényszék hibásan állapította meg az ügy tényállásának egy részét, például a vezető beosztású minisztériumi dolgozók jogköreiről, felelősségéről. Az ügyészség úgy érvelt, a vádlottak azzal követtek el szabályszegést, hogy Fapált katonai és állami vezetőként nem lehetett volna minisztériumi rendelettel bérlakáshoz juttatni, azt csak kormányrendelettel lehetett volna megtenni. A vád szerint Fapál azzal követte el a felbujtást az ügyben, hogy nyugállományba vonulásakor kérelmezte Juhásznál addigi bérlakásának megvásárlását.
A táblabíróság nem talált törvénytelenséget az ingatlan kiutalásában, de felhívta a figyelmet, az eljárásban felvetődhetett volna a hivatali visszaélés bűntette, ám az már elévült volna, és nem is volt a vád tárgya.
Juhász az ítélethirdetés után koncepciós eljárásnak minősítette perüket, egyúttal ígéretet tett, elégtételt vesznek „azért a sok mocsadék állításért”, amely ügyükkel kapcsolatban elhangzott, például amikor a másodfokú ítélet után több tudósításban bűnösnek nevezték őket az elmarasztaló határozat után.



