Legalább négyszázhúszan meghaltak, és hétezren megsebesültek Iránban az év legpusztítóbb földrengése során, amely az iraki határhoz közel fekvő Kermánsáh tartományt sújtotta leginkább. Régi építésű lakóházak százai omlottak össze, és a túlélők már a második éjszakát töltik a szabad ég alatt.
Ellátásukat nehezíti a víz és az elektromos áram hiánya. Az iráni kormány nemzeti gyásznapot rendelt el kedden, Hasszán Róhani elnök pedig a katasztrófa sújtotta térségbe látogatott a nap folyamán. Jelenleg csak a sérültek ellátása és a kármentesítés zajlik, a mentőegységek és a katasztrófavédelmi csoportok már nem keresnek túlélőket a romok között. Orbán Viktor miniszterelnök Hasszán Róháninak, Kövér László, az Országgyűlés elnöke Ali Laridzsáni iráni parlamenti elnöknek küldött táviratában fejezte ki részvétét a térséget sújtó földrengés áldozatai családjainak.