Fél nap alatt elítélték a gyermekgyilkos anyát

Az új büntetőeljárási törvényt alkalmazták

Krónika
  • 2018.07.06. - 02:19

Tizenkét év börtönbüntetésre ítélt a Budapest Környéki Törvényszék tegnap, első fokon egy nőt, aki 2016 októberében megölte a gyermekét. A anya beismerte tettét.

A tárgyalást a vasárnap hatályba lépett új büntetőeljárási törvény (Be.) szerint tartották, aminek köszönhetően az ítéletet fél nap alatt meghozták. A bíróság különös kegyetlenséggel, tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés és folytatólagosan, akaratnyilvánításra képtelen személy sérelmére elkövetett súlyos testi sértés bűntette miatt ítélte el nem jogerősen a nőt. A védő – az új Be. alapján biztosított korlátozott fellebbezési jogára való tekintettel – enyhítésért fellebbezett. A bíróság a másodfokú eljárás végéig letartóztatás helyett bűnügyi felügyeletet rendelt el a vádlott ellen.
Reklám