Fél év alatt közel félmilliárd közlekedési bírság a VIII. kerületben

Jellemzően a Hungária körgyűrűn szegik meg a szabályokat

Krónika
  • 2016.09.26. - 07:29

Fél év alatt csaknem félmilliárd forintnyi közlekedési bírságot szabott ki a VIII. kerületi közterület-felügyelet.

A főváros területén 24 közterületi felügyeleti szerv működik, ebből 23 kerületi és egy fővárosi illetékességi körrel - írta a Világgazdaság.

A Józsefvárosi Önkormányzat sajtóirodája által közölt információkra hivatkozva azt írták: az autósok által elkövetett szabálysértések közül a legjellemzőbb a kötelező haladási irány megsértése, a megállási és várakozási tilalom megszegése. A Józsefvárosi Közterület-Felügyelet az első fél évben 455 millió forintnyi bírságot szabott ki, megközelítőleg annyit, mint egy évvel korábban.

A Városháza által fenntartott - többnyire a BKV-járatok útvonalán lévő - területeken, ahol a Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatóság (FÖRI) járőrei intézkednek a Hungária körgyűrűn belüli területen szegik meg legtöbbször a közlekedési szabályokat. Leggyakrabban a védett, illetve súlykorlátozás alá eső forgalmi övezetekbe történő engedély nélküli behajtás, valamint szabálytalan parkolás miatt büntettek. A FÖRI által ellenőrzött utakon az első nyolc hónapban 175 millió forintnyi bírságot szabtak ki.

Reklám