Fedélzeten

Több mint háromszáz ember halt meg a három éve elsüllyedt dél-koreai hajón

Krónika
  • 2017.03.28. - 00:49

Sikerült a műszaki mentőhajóra tenni tegnap azt a dél-koreai kompot, amely három éve süllyedt el, háromszáznégy ember, többségükben középiskolások halálát okozva.

komp
(Fotó: Reuters)

A szakemberek néhány hete döntöttek a Sewol kiemeléséről, miután megbizonyosodtak arról, hogy a veszélyes művelet nem jár túl nagy kockázattal. A hajót elkezdték átvizsgálni, bár azt már a korábbi jelentések is tényként írták le, elsüllyedését legénységének helytelen manőverezése és a rossz időjárás figyelmen kívül hagyása okozta, ami azzal járt, hogy a tengervíz elárasztotta a kompot. A történtek miatt indított büntetőperben a jármű kapitányát, Li Dzsun Szokot életfogytig tartó börtönbüntetésre ítélték.

Reklám