Nem lenne baj, ha a kormányok nem változtatnának az oktatáspolitikájukon négyévente, megállapodnának bizonyos elemekben, amit folytatnak – fogalmazott Palkovics László a Republikon Intézet és a Fried rich Naumann Stiftung konferenciáján, ahol Hiller Istvánnal vitázott a magyar oktatás jövőjéről.

Palkovics László felidézte: a kormány bevezette a kötelező óvodáztatást, aminek nyomán – amint azt a visszajelzések is igazolják – a hátrányos helyzetű családból származó gyerekek is úgy fejlődnek, mint a többiek. A vita folyamán szó esett a pedagógusbér-emelésről is, ennek kapcsán az államtitkár emlékeztetett: a közszférában először a pedagógusok bérét rendezték, és mostanra a fizetésük a diplomásátlagbér 82 százaléka.



