„Mindig különleges alkalom, amikor az ember díjat kap, akár a Kossuth-díjat vagy most ezt a középkeresztet. Úgy érzem, azért születtünk, hogy megtaláljuk az utat, amivel szolgálhatjuk az embereket.”

Szvorák Katalin Kossuth-díjas előadőművész, akit a Magyar Érdemrend középkeresztjét kapta, a szolgálatot tartja feladatának
„Mindig különleges alkalom, amikor az ember díjat kap, akár a Kossuth-díjat vagy most ezt a középkeresztet. Úgy érzem, azért születtünk, hogy megtaláljuk az utat, amivel szolgálhatjuk az embereket.”


Nem mintha Amerika hagyna egy ilyen lépést...
Ilyenre még nem volt még példa az EU történetében