Az Országgyűlés gazdasági bizottsága a kormánypárti képviselők többségi, tíz igen szavazatával elfogadta tegnap az állami vagyongazdálkodásról szóló 2014. évi beszámolót.
Az államtitkár a távirati iroda beszámolója szerint kiemelte: lényeges szempont volt az állami vagyonnal való gazdálkodás terén, hogy a vagyonból vagyont elv érvényesüljön. Így az állami tulajdonból keletkező bevételeket az állam teljes egészében visszaforgatja a költségvetésbe. Fónagy kifejtette: 2014-ben tovább erősödött a magyar állam szerepe a stratégiai ágazatokban. A kormány a sikeres rezsicsökkentési politika keretében folytatta az egyes kiemelt közszolgáltatásokat végző közműcégek közösségi tulajdonba vételét.



