Erős évad lesz a pécsieknél

Pannon Filharmonikusok

Kultúra
  • 2017.09.07. - 00:33

Lajtha László In memoriam című művével, Tillai Aurél Kossuth-díjas zeneszerző Reformáció kantátájának ősbemutatójával és Anton Bruckner negyedik szimfóniájával, Bogányi Tibor vezényletével kezdi meg az új évadot ma a pécsi Pannon Filharmonikusok zenekar.

Horváth Zsolt igazgató a tegnapi sajtótájékoztatón a távirati iroda szerint elmondta: kilencven nagyzenekari hangversenyt, számos fővárosi és külföldi fellépést terveznek. A koncerteken többek között Dvořák, Csajkovszkij, Bartók, Richard Strauss, Debussy és Prokofjev műveit adják elő, és Kodály alkotásai is szerepelnek a repertoáron az emlékév részeként. A tavaly elhunyt Kocsis Zoltán alakját is megidézik majd, emellett újraindítják az ifjúsági beavató sorozatukat.

Reklám