Megismételte Ferenc pápa azt a korábban már többször is hangoztatott fejtegetését, hogy immár egyfajta harmadik világháború zajlik, csak éppen „darabokban”. A Szentatya a krakkói katolikus világtalálkozóra érkezve nyilatkozott újságíróknak.
A világ háborúban áll, de ez nem vallások közötti háború - ezt a szentatya akkor jelentette ki, amikor szerda délután a pápai gép leszállt a krakkói Balice repülőtéren. A pápa fájdalmát fejezte ki az utóbbi időben egyre gyakrabban ismétlődő európai támadások miatt, külön is említve a keddi normandiai késelés áldozatául esett lelkész tragikus esetét.
„A világ háborúban áll, mivel elvesztette a békét” - mondta az egyházfő még a gép fedélzetén az őt kísérő újságíróknak, így a lengyel tévétudósítónak is. Hangsúlyozta ugyanakkor: nem vallások közötti háborúról van szó, hanem az érdekek érvényesítéséért, a pénzszerzésért és az anyagi eszközök birtoklásáért folytatott háborúról. Minden vallás a békét óhajtja, mások azok, akik háborút akarnak.
Ferenc pápa megismételte azt a korábban már többször - az idei januári békevilágnapi üzenetében is - hangoztatott fejtegetését, hogy immár egyfajta harmadik világháború zajlik, csak éppen „darabokban”. Ezzel arra utalt, hogy a terrorista cselekmények és ezek tragikus következményei, a helyi háborúk, az emberrablások, a személyek etnikai vagy vallási okból történő üldözése most már kiterjed a világ minden részére.
Ferenc pápa ötnapos lengyelországi zarándoklatának fő célja a kedden megnyitott, vasárnapig tartó Ifjúsági Világtalálkozó n (IVT) való részvétel. A programsorozat hétvégi csúcseseményeire mintegy másfél millió résztvevőt várnak.



