A kormány szerint rekordgyorsasággal halad előre az igazságszolgáltatás a brókerbotrányban.
Szerinte a szocialisták most is becsapják az embereket, hiszen kormányzásuk idején mindenféle értékelhető fedezet nélkül 17 milliárd forint hitellel „tömték ki” a Quaestort. Tuzson Bence hangsúlyozta: a kormány lezárta az évtizedes pénzügyi korrupciót, rendet tett a brókerpiacon, a brókercégek működésére szigorúbb szabályokat alkotott, lehetővé tette a csaló brókerek vagyonának zárolását, és kártalanítja az érdekelteket, szemben a szocialistákkal, akik a Baumag és a Hajdú-Bét-ügy áldozatait is cserbenhagyták. Emlékeztetett arra, hogy a Quaestor-károsultak mielőbbi kártalanítása érdekében a parlament már tavaly nyáron elfogadta a kártalanítási törvényt, amelyet az Alkotmánybíróság (AB) novemberi döntése miatt később módosítani kellett. Megjegyezte: a károsultak annyi kárpótlást kaptak, amennyit az AB megengedett, hiszen a döntés miatt általános kártalanítás helyett egyedi elszámolást kell végrehajtani, a kártérítés összegét a korábbi hozamokkal, kamatokkal csökkenteni kell, és a károsultak egy részének önrészt is kell vállalnia. A kárrendezési alap a törvény által meghatározott módon és ütemben végzi a kártalanítást.



