Szigorodtak a Közbeszerzési Hatóság (KH) ellenőrzései, a hatóság keretében működő Közbeszerzési Döntőbizottság (KDB) tavaly csaknem ötszázmillió forint bírságot szabott ki, s ez csaknem ötszöröse az előző évinek – közölte tegnap Rigó Csaba Balázs, a KH elnöke.
A KH számára új feladat a kifizetések és a szerződések teljesítésének ellenőrzése, a közérdekű bejelentések kivizsgálása, januártól az ajánlattevők kapacitását és azok rendelkezésre állását is ellenőrzik, s ez az alvállalkozókra is kiterjed – mondta. A hatékony kommunikáció érdekében nemrég mobiltelefonos applikációt indítottak, amelyen a frissen megjelent felhívások mellett a jogorvoslati eljárások és a külföldi tenderek is megtekinthetők, emellett megújult és a felhasználói igényekhez jobban igazodik a közbeszerzési portál is. Kérdésre válaszolva a KH elnöke elmondta: a bírságok összege az év végére jelentősen meghaladhatja a tavalyit, s akár az egymilliárd forintot is elérheti.



