Emelkedik a vasutasok fizetése 2019-ig

Bérfejlesztés

Gazdaság
  • 2017.07.10. - 01:15

Harmincszázalékos béremelést ígért a vasutasoknak 2019-ig Orbán Viktor miniszterelnök. Az erről szóló levelet Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter olvasta fel szombaton Nyíregyházán, a MÁV vasutasnapi rendezvényén.

Az írásban az áll, hogy „megkezdtük vasútvonalaink korszerűsítését, 2022-ig összesen közel kilencszáz kilométernyi vasúti pálya újulhat meg, azonban Európa harmadik legsűrűbb hálózata mit sem érne a vasutasok tevékenysége nélkül, akik mindezt működtetik”. Ezért 2017 és 2019 között összesen harminc százalékkal emelik a vasúti dolgozók bérét. A miniszterelnöki levél felolvasását követően Dávid Ilona, a MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatója a vasutasok nevében megköszönte a MÁV dolgozói iránt kifejezett megbecsülést.
Reklám