Elvágta tegnap az erdőtűz a szárazföldtől a horvátországi Peljesac-félszigetet.
Az erdőtűz tegnap „elszabadult”, vagyis a félszigetről kijutott a szárazföldre, amikor Ston településnél átlépte a tengermelléki főutat, vagyis az adriai magisztrális útvonalat, s így a Dubrovnik felé haladó forgalom is akadozik. Egyre kritikusabb a helyzet Korcula szigetén is, ahol a lángok már Smokvica települést fenyegetik, a hatóságok és a tűzoltóság tehetetlen.
Tegnap sorozatosan jelentek meg a közösségi portálokon a polgári lakosság „segélykiáltásai”, az emberek sürgős segítséget kérnek, mert a július 18 óta tomboló tűzvész egyre több települést fenyeget, az oltáshoz viszont nagyon kevesen vannak.



