Először vb-n a dobogó tetején 

Északisí-vb. A sprintben olasz és norvég győzelem a nyitónapon, Lahtiban

Sport
  • 2017.02.24. - 02:04

Az olasz Federico Pellegrino nyerte a férfiak, a norvég Maiken Caspersen Falla (képünkön) pedig a nők sprintversenyét az északisí-világbajnokság nyitónapján, a finnországi Lahtiban.

Caspersen-Falla
(Fotó: REUTERS/Kai Pfaffenbach)

A 26 éves Pellegrino pályafutása során először állhatott egyéni számban világbajnoki dobogóra, és egyből aranyérmet nyert. Mögötte az orosz Szergej Usztyugov végzett a második, a norvég Johannes Hösflot Klaebo pedig a harmadik helyen. A női mezőnyben a szám olimpiai bajnoki címvédője, az előző vb-n ebben a számban bronzérmes Maiken Caspersen Falla bizonyult a leggyorsabbnak, első egyéni aranyérmét nyerve ezzel a világbajnokságokon. A 26 éves norvég mögött két amerikai, Jessica Diggins és Kikkan Randall végzett. A magyar indulók a selejtezőből nem jutottak tovább a kieséses szakaszba.

Reklám