Élőképpel emlékeztek a szurkolók a veszprémi kézilabdacsapat alapításának 40. évfordulójára

A jelenlévők a meggyilkolt beálló, Marian Cozma emléke előtt tisztelegve mécsest gyújtottak

Sport
  • 2017.01.09. - 20:38

Csaknem kétszázan emlékeztek a 40 éve, 1977. január 9-én alakult férfi kézilabdacsapat alapítására hétfő este Veszprémben, a klub otthonául szolgáló Veszprém Aréna előtt.

veszprémiszurkolók
Veszprémi szurkolók a férfi kézilabdaklub alapításának 40. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen a Veszprém Aré
na előtt. Fotó: MTI/Bodnár Boglárka

A szurkolók, valamint volt és jelenlegi játékosok élőképpel, fehér és piros mécsesekkel a kezükben a 40-es számot rajzolták ki a csarnok előtti téren, tisztelegve az elődök munkássága előtt. Ezután elénekelték a magyar himnuszt és a csapat indulóját is.

A rendezvényen részt vett Kálomista Gábor, a Veszprém Handball Team Zrt. vezérigazgatója, Nikola Eklemovic sportigazgató, Ivo Diaz és Tombor Csaba segédedzők, Csoknyai István korábbi játékos és másodedző, Dragan Gajic és Christian Ugalde, a csapat kézilabdázói, a korábbi játékosok közül pedig Éles József, Gyurka János, Pardi Károly, Pásztor István, Igor Zubjuk, valamint Végh József, aki jelenleg a klub gyúrója.

A szurkolók az élőkép után mécseseiket a téren Marian Cozma szobránál helyezték el, így emlékezve a veszprémi csapat 2009-ben meggyilkolt beállójára.

Reklám